باندنت کیک شکلاتی

باندنت کیک شکلاتی


باندنت کیک مانند سایر کیک‌ها به روش عادی پخته می‌شود. اسم این کیک از ظرف باندنت گرفته شده است. در واقع مایع و مواد کیک را در یک ظرف حلقه‌ای که باندنت نام دارد می‌ریزند. برای تهیه این کیک خوشمزه از پودر کیک کاکائویی گلستان هم می‌توانید استفاده نمایید، فقط کافیست پودر کیک و موادی که لازم است به آن اضافه کنید را در قالب و ظرف‌های باندت بریزید.

مواد لازم:
آرد گلستان سه پیمانه
جوش‌شیرین دو قاشق چایخوری
نمک یک دوم قاشق چایخوری
کره یک پیمانه
شکر دو پیمانه
وانیل دو قاشق چایخوری
تخم‌مرغ دو عدد
پودر کاکائو 45 گرم
ماست ساده یک پیمانه


طرز تهیه

فر را در دمای 175 درجه سانتی‌گراد گرم کنید. کف ظرف باندنت را با مقداری کره چرب نمایید. آرد، جوش شیرین و نمک را در کاسه‌ای بریزید و یه خوبی هم بزنید. کره را در کاسه‌ بزرگی بزنید تا کرمی رنگ شود، سپس شکر و وانیل را نیز اضافه کنید. بعد از اضافه کردن تخم‌مرغ‌ها حدود یک دقیقه مواد را با همزن (روی سرعت کم) مخلوط کنید. در آخر پودر کاکائو را نیز با مواد مخلوط کنید.

ماست و سپس مخلوط آرد را اضافه و پس از اینکه مواد را به خوبی هم زدید آن را در قالب باندنت بریزید. قالب را داخل فر بگذارید و روی خمیر را صاف کنید. پس از 65 الی 75 دقیقه کیک خوشمزه شما آماده است.

اگر به شکلات علاقه دارید در آخر کار، شکلات تخته‌ای را روی حرارت ملایم ذوب کنید و آن را با کمی کره مخلوط نمایید. این ترکیب را روی سطح کیک بریزید و اجازه دهید از کناره‌های کیک پایین رود


محصولات گلستان
وبلاگ گلستان