دمنوش های آرامشبخش

بهترین دمنوش‌های آرامبخش


فنجانی نوشیدنی گرم می‌تواند یک عصر زیبا و آرام را برایتان به ارمغان بیاورد. دمنوش‌های آرامبخش از ترکیب گیاهان دارویی با خواص فراوان تهیه می‌شوند و لحظاتی بدون اضطراب و استرس برای شما می‌سازند. با توجه به مشکلات عصر حاضر، همه ما به‌نوعی با انواع فشارهای ذهنی، جسمی و غیره دست‌وپنجه نرم می‌کنیم. در این شرایط که استرس یکی از اجزای جدایی‌ناپذیر زندگی‌مان شده، مصرف نوشیدنی‌های مفید، گیاهی و کم‌هزینه می‌تواند تا حد زیادی به رهایی از اضطراب و آرامش روانی ما کمک کند. دمنوش آرامش گلستان با گیاهانی دارای ویتامین‌های ب، منیزیم و فسفر می‌تواند در بهبود عملکرد اعصاب بدن موثر باشد، دمنوش‌های دیگر گلستان که دارای خواص آرامبخشی هستند را در این مقاله معرفی می‌کنیم. این مقاله توصیه پزشکی به مصرف مواد غذایی نیست و برای بهبود بیماری‌های خود از پزشک متخصص کمک بگیرید.

دمنوش آرامش گلستان

دمنوش آرامش گلستان از ترکیب میوه خشک سیب، دارچین، به لیمو و گل محمدی تشکیل شده است. تمامی این مواد خواص آرامبخشی دارند و نوشیدن یک فنجان از این دمنوش خوش عطر می‌تواند در تسکین استرس نقش داشته باشد.
دارچین دارای ترکیبات ضد استرس است و سیب خشک یک آرامبخش طبیعی و مفید برای بدن است. گل سرخ با تسکین دستگاه عصبی به‌عنوان آرامش‌بخش‌ترین دمنوش گیاهی شناخته می‌شود. مصرف این گیاه پس از گذراندن یک روز خسته‌کننده کاری می‌تواند شما را سرزنده و شاداب کند. همچنین این دمنوش با خواص ضدافسردگی خود قادر است تا در رفع خستگی و بی‌خوابی اثرگذار باشد. از سویی دیگر، دمنوش گل سرخ با محافظت بدن در برابر حملات رادیکال‌های آزاد سبب پاک‌سازی و افزایش مقاومت بدن می‌شود؛ بنابراین برای آن دسته از افرادی که از سیستم ایمنی ضعیف و ناکارآمدی برخوردارند، می‌تواند گزینه مناسبی باشد.
دمنوش آرامش گلستان شامل به ليمو، گل محمدي، نعناع، چاي ترش، دارچين، بابونه و استويا است و عطر و طعمی دلنشین دارد.

دمنوش گل گاوزبان گلستان

دمنوش کیسه‌ای گل گاو زبان گلستان از ترکیب گیاه گل گاو زبان، پودر لیمو عمانی، به لیمو و سنبل‌الطیب تهیه شده و در جعبه‌ها پاکتی قابل خرید است. دمنوش گل گاو زبان به دلیل خواص ضد درد، ضد التهاب و ضد میکروبی این گیاه در درمان دردهای مفصلی، عضلانی و سردرد می‌تواند موثر واقع شود. این گیاه همچنین در رفع اضطراب نیز می‌تواند موثر باشد بنابراین برای ایجاد آرامش در شرایط پر استرس یک نوشیدنی مفید و آرامبخش است. دمنوش گل گاو زبان یک نوشیدنی مفید برای بدن با خاصیت آرامبخشی است که بر روی سیستم عصبی بدن اثرات متعددی از جمله اثر ضد درد، اثر ضد ایسکمی و اثر ضد اضطرابی دارد.

دمنوش بابونه گلستان

دمنوش بابونه گلستان آرامش‌بخش و تقویت کننده مغز و اعصاب است و برای پایان یک روز کاری بهترین گزینه رفع خستگی و استرس روزانه است. بابونه برای پیشگیری از بیماری‌های گوارشی و آرامش مغز و اعصاب به‌ویژه اعصاب معده مناسب است. علاوه بر این، این گیاه منبع غنی از آنتی‌اکسیدان‌های مختلف بوده که در بهبود سیستم ایمنی بدن نقش دارد. دمنوش بابونه ضد تب، ضد انگل، ضد یبوست و اشتهاآور است و می‌تواند در درمان زخم معده و ورم معده نقش داشته باشد. از دیگر خواص مهم بابونه تقویت حافظه، رفع سردرد و میگرن، خواب‌آور، ضد تشنج، درمان اضطراب، استرس و سرگیجه است. دمنوش بابونه گلستان به صورت تک وعده و کیسه‌ای بسته‌بندی شده و کافی است یک عدد از آن را در فنجانی از آب جوش گذاشته و اجازه دهید به مدت پنج دقیقه دم بکشد.

دمنوش آویشن گلستان

گیاه آویشن از خواص متعددی برخوردار است. تقویت اعصاب و حافظه، درمان افسردگی، خواص ضد میگرنی، رفع خستگی و بی‌خوابی از جمله خواص متعدد درمانی این گیاه داویی و معطر به شمار می‌رود. درواقع، آویشن دارای ماده‌ای با نام کارواکرول است، این ماده با تحریک سیستم عصبی مرکزی و اعصاب سبب ایجاد احساس سرخوشی، شادی و آرامش در افراد می‌شود.از دیگر خواص این دمنوش می‌توان به تقویت بینایی، امکان درمان نفخ، برونشیت و سیاه‌سرفه و بهبود عملکرد دستگاه تنفسی اشاره کرد. گیاه آویشن نیز مانند هر گیاه دارویی درمانی برای بیماری‌ها نیست و تنها می‌تواند تا حدودی خواص پیشگیرانه داشته باشد. اگر به یک نوشیدنی گرم برای ایجاد آرامش پس از یک روز پر استرس نیاز دارید، یک قاشق از آویشن گلستان را درون فنجان ریخته و در آن را بگذارید تا برای پنج دقیقه دم بکشد. دمنوش آرامبخش شما حاضر است.

دمنوش گیاهی نعناع گلستان

دمنوش آرامش‌بخش نعناع گزینه بسیار مناسبی جهت کاهش استرس و فشار عصبی است. این گیاه با دارا بودن ماده مونتول در پیشگیری و بهبود افسردگی و ریلکس کردن عضلات نقش بسزایی دارد. نوشیدن دمنوش نعناع در هنگام مواجه با شرایط استرس‌زا و یا خشم و عصبانیت سبب می‌شود تا با مسلط شدن بر اعصاب خود، احساس آرامش کنید. این دمنوش به دلیل موارد ذکرشده و فاقد کافئین بودن، پیش از رفتن به رختخواب، ذهن شما را برای داشتن خوابی راحت و عمیق مهیا می‌سازد. یک دمنوش کیسه‌ای نعناع گلستان را در فنجان آب جوش گذاشته و اجازه دهید دم بکشد. این نوشیدنی.

نتیجه‌گیری

دمنوش‌های گیاهی با خواص و فواید فوق‌العاده خود در روان آدمی اثر می‌گذارند. این عصاره‌های اعجازانگیز که امروزه در اغلب خانه‌ها مورداستفاده قرار می‌گیرند، در سال‌های اخیر جایگاه بیشتری در میان نوشیدنی‌های روزمره یافته‌اند. در این مقاله به برخی از مهم‌ترین دمنوش‌های آرامبخش را معرفی کردیم که مصرف منظم آن‌ها، تقویت اعصاب، کاهش استرس و افزایش آرامش را در پی خواهد داشت.


محصولات گلستان
وبلاگ گلستان