Uniliver-Golestan


تهران، ۲۰ آذر ١٣٩٦

یونیلیور و شرکت گلستان ایران توافق نامه مشارکت در سرمایه گذاری مشترک را امضا کردند.

تهران، ۲۰ آذر ماه / چهارشنبه 8 آذرماه، یونیلیور و شرکت گلستان ایران توافق نامه مشارکت در سرمایه گذاری مشترک را امضا کردند که رسالت آن تولید و فروش محصولات غذایی در کشور است.

اين شرکت جدید سرمایه گذاری مشترک، به توسعه، تولید، بازاریابی و فروش نام های تجاری و خط تولید محصولات غذایی جدید، خواهد پرداخت. جزئیات بیشتر متعاقبا اعلام خواهد شد.

اوزگور کولوکفاکی مدیر یونیلیور ایران، آسیای میانه و قفقاز در این باره گفت: " از این كه هم افزايي اين مشارکت موجب ارتقا هر دو مجموعه خواهد شد، بسيار خوشحالم. ترکیب متخصصين یونیلیور جهانی در امر تحقیق و توسعه، زنجیره تامین و بازاریابی، با متخصصين گلستان در امر غذا، توانمندی در تولید و توزیع محلی، این همکاری را برای طرفين جذاب کرده كه در نهايت به نفع كشور [ايران] خواهد بود".

احمد نصیری پور مدیر عامل شرکت گلستان افزود: " از ايجاد این همکاری با یک مجموعه خوشنام جهانی بسیار خوشحالیم. شركت يونيليور به عنوان يك سازمان متعهد در ايران به خوبي شناخته شده است كه اتحاد آن با شركت گلستان با كارنامه موفق ٧٠ ساله خود قطعاً موجب پيشرفت و رشدي چند برابر، و آینده روشن تری برای ما، مصرف کنندگان و در کل همه مردم ايران خواهد بود. من برای این مشارکت آرزوی موفقیت دارم."

درباره يونيليور ايران:

شركت يونيليور واردات محصولات خود را به ايران در سال 1380 آغاز نمود. در سال 1382 اين شركت، بعنوان يك نهاد حقوقي با اسم «يونيليور ايران» بطور رسمي كسب و كار خود را در ايران تنها با 5 كارمند آغاز كرد. در همان سال، يونيليور ايران كارخانه خود را در قزوين احداث نمود. خط توليد كارخانه قزوين در سال 1384 با توليد صابون لوكس فعال گرديد و به دنبال توليد صابون لوكس، توليد شامپوهاي سان سيلك و كلير، خمير دندانهاي سيگنال و كلوز آپ و چاي ليپتون آغاز گرديدند. در حال حاضر توليدات كارخانه يونيليور ايران شامل صابون لوكس، چاي و همينطور مواد شوينده و تميز كننده (سيف، دامستوس) ميباشد. امروز يونيليور ايران 400 كارمند رسمی دارد.
يونيليور ايران توسعه پايدار و نيز تعهد اجتماعي را از طريق برندهاي خود، دنبال ميكند. پروژه «بهداشت مدرسه» با برند دامستوس با هدف پرورش نسلهاي سلامت و بالا بردن سطح آگاهي بهداشت دانش آموزان از طريق آموزش مناسب بهداشت انجام پذيرفت را ميتوان مثالي دانست از توسعه پايدار و تعهد اجتماعي يونيليور.
علاوه بر موارد ذكر شده بايد به اين موضوع نيز اشاره داشت كه از سال 1393، كارخانه يونيليور در قزوين، با هدف حمايت از محيط زيست ايران، ازارسال زايدات تولید به محل دفن جلوگیری کرده است.
جهت كسب اطلاعات بيشتر يونيليور ایران به سايت http://www.unileveriran.ir مراجعه نماييد.

درباره يونيليور:

يونيليور يكي از پيشتازان حوزه تأمين مواد غذايي، مواد شوينده و تميز كننده و نيز محصولات بهداشتي ميباشد. اين شركت با 2 ميليارد مشتري در روز و 169 هزار كارمند، در بيش از 190 كشور دنيا فروش دارد. در سال 1394، فروش يونيليور به 53.3 ميليارد يورو رسيد. رد پاي يونيليور را، با بيش از 400 برند، ميتوان در بازارهاي در حال توسعه و نيز بازارهاي نو ظهور ديد. اين برندها را ميتوان در خانههاي سراسر دنيا يافت، برندهايي مانند: پرسيل، كنور، داو، دامستوس، هلمانز، ليپتون، والز، چاي پي جي تيپس، بستني بِن اند جِري، مگنوم، لينكس و مارمايت.

طرح زندگي پايدار يونيليور (USLP/ Unilever Sustainable Living Plan) پايبند به موارد زير ميباشد:
• كمك به بيش از 1 ميليارد نفر تا سال 2020 براي داشتن زندگي سالم و رفاه بيشتر.
• به نيمه رساندن تأثيرات زيست محيطي محصولاتمان تا سال 2030.
• ارتقاء سطح معاش ميليونها نفر تا سال 2020.
يونيليور در سال 1394 در حوزه خود، رتبه نخست شاخص پايداري داو جونز را كسب نمود. در شاخص FTSE4Good نيز، يونيليور بالاترين امتياز زيست محيطي (امتياز 5) را كسب كرد. يونيليور در سال 1395 براي ششمين سال متوالي در نظرسنجي سالانه پايداري (GlobeScan/ Sustainability Annual Survey)، طلايهدار ليست پيشتازان شركتهاي بزرگ پايدار جهاني گرديد. در سال جاري، يونيليور در كمپين Behind the Brand’s Scorecard شركت آكسفام، براي دومين سال متوالي بعنوان پايداراترين شركت مواد غذايي و نوشيدني شناخته گرديد.

براي كسب اطلاعات بيشتر درباره يونيليور و يا برندهاي آن ميتوانيد به سايت www.unilever.com و نيز جهت كسب اطلاعات بيشتر درباره طرح زندگي پايدار يونيليور (USLP/ Unilever Sustainable Living Plan) ميتوانيد به سايت www.unilever.com/sustainable-living/ مراجعه نماييد.

درباره گلستان:

مجموعه گلستان از ابتدای دهه 30 مسیر خود را با هدف تولید و توزیع چای بنیان نهاد و در آذر ماه ۱۳۴۰ با نام تجاری "شرکت گلستان" به ثبت رسید. مسیری که با اعتقاد به اهمیت سلامتی، ایمان به تاثیر اندیشه و کردار نیک در کسب و کار و تلاش برای تولید سالم ترین و باکیفیت ترین محصولات غذایی طی نموده است.
این مجموعه امروزه با بیش از 400 محصول و کارآفرینی برای بیش از 2500 نفر، همچنان میکوشد تا علاوه بر ارائه محصولات باکیفیت و درجه یک، نقش خود را در گسترش فرهنگ سلامت جامعه به خوبی ایفا کند. در همین راستا شرکت گلستان همواره رعایت بالاترین استانداردهای کیفی در تولید مواد غذایی را سرلوحه کار خود قرار داده و با استفاده از به روزترین دستگاههای تولیدی به ارائه کالای باکیفیت و سالم برای حمایت همیشگی از سلامت مصرف کنندگان می پردازد.

ارتباط با دفتر روابط عمومي يونيليور ايران:
مدیر ارتباطات و روابط خارجی: نازنین مرادی
تلفن: 540 87719 021
پست الکترونیک
nazanin.moradi@unileveriran.com

ارتباط با دفتر روابط عمومی گلستان:
مدیر بازاریابی و همکاری های خارجی: مهدیه داودی
تلفن: 48637701 021
پست الکترونیک
mdavoodi@golestan.com


Uniliver-Golestan
Uniliver-Golestan
Uniliver-Golestan
Uniliver-Golestan