طرز تهیه استیک با سس قارچ

14 مهر 1400
طرز تهیه استیک

مواد لازم برای استیک با سس قارچ

  • فلفل سیاه گلستان
  • گوشت فیله یا راسته به وزن 250گرم 3 عدد
  • سیب زمینی متوسط 2عدد
  • هویج کوچک 6عدد
  • کره 150گرم
  • نمک گلستان

طرز تهیه استیک با سس قارچ

استیک را باید در تابه چدنی سرخ کرده و در هر نوبت یک استیک را در تابه قرار داد. قطعات گوشت را کمی می کوبیم. دو طرف هر قطعه را به نمک و فلفل آغشته میکنیم.هر قطعه گوشت را به طور جداگانه در روغن سرخ می کنیم.

سیب زمینی ها را پوست کنده و به صورت خلال در میاوریم. سیب زمینی ها را تا زمان سرخ شدن در ظرفی حاوی آب نگه دارید تا در مجاورت هوا سیاه نشوند.همزمان با سرخ شدن استیک ها اما در تابه ای جداگانه سیب زمینی ها را هم سرخ می کنیم. نخود فرنگی و هویج را هم در ظرفی جداگانه می پزیم.

برای تهیه سس قارچ ابتدا کره را در تابه کوچکی روی حرارت ملایم آب می کنیم. سپس آرد را بدان اضافه می کنیم و آنرا کمی سرخ می کنیم. آب گوشت را به آرامی داخل آدر هم می زنیم. آنقدر این کار را ادامه می دهیم تا سس نرمی بدست بیاید. سپس شیر بدان افزوده و هم می زنیم. قارچ ها را شسته و در اندازه های متوسط خرد می کنیم. بعد آنرا در کره سرخ کرده و داخل سس می ریزیم و به هم می زنیم.

حال استیکها در ظرف گذاشته و روی آنها سس قارچ می ریزیم و با سیب زمینی، نخود فرنگی و هویج پخته تزیین می کنیم.


منبع: وبلاگ گلستان


مطالب مرتبط

هنگامی ‌که‌ احساس‌ کردید مواد شما به‌ خوبی‌ تفت‌ خورده‌، به‌ آن‌ رب‌ گوجه‌ و ژامبون‌ مرغ‌ را، که‌ باید به‌ صورت‌ ریز شده‌ باشد، اضافه‌ کرده‌ و هم‌ می‌زنیم‌. تنها یک‌ دقیقه‌ مانده‌ به‌ برداشتن‌ مخلوط آماده‌ شده‌ از روی‌ حرارت‌، به‌ آن‌ پنیر پیتزا و نخود فرنگی‌ پخته‌ شده‌ را اضافه‌ می‌کنیم‌. بهتر است‌ مخلوط آماده‌ شده‌، یا به‌ عبارتی‌ مایع‌ ماکارانی‌، را به‌ صورت‌ جداگانه‌ با ماکارانی‌ پخته‌ شده‌، میل‌ کنیم‌، البته‌ می‌توان‌ مایع‌ آن‌ را با ماکارانی‌ دم‌ کشیده‌ هم‌ میل‌ کرد.